Parris Todd zaradio trostruku krunu na otvaranju APP Toura 2023

Prvi događaj u 2023 Udruženje profesionalaca za turšiju (APP) turneja je u knjigama. Proteklog vikenda, APP Sunmed Punta Gorda Open održana je u kompleksu PicklePlex na teritoriji Florida Southwestern State College u Punta Gordi na Floridi. Gotovo 700 profesionalnih i amaterskih igrača borilo se na PicklePlexovih 16 namjenskih terena u sjevernom predgrađu Fort Meyera pod vedrim nebom.

Ovo je početak prijelazne godine za APP. Određeni broj njihovih vrhunskih igrača na turneji iz prošlih godina potpisao je ekskluzivne ugovore sa svojim konkurentom za 2023., a određeni broj njihovih vodećih seniorskih profesionalnih šampiona iz 2022. najavili su konkurentsko timsko takmičenje. Međutim, oni koji su mislili da je APP u problemu ne čitaju čajne listove sporta.

Skoro 40 profesionalaca ušlo je u izvlačenje pojedinačno ili parova, 45 muških profesionalaca ušlo je u izvlačenje singlova (ostavljajući ogromnu listu čekanja iznad punog žreba od 32 igrača koji je događaj mogao podržati), a ždrijeb seniorskih profesionalaca bio je jednako pun kao i oni normalno jesu. Pro Pickleball je živ i zdrav, a APP je punom parom naprijed.

Događaj je istaknut nastupom Parrisa Todda, koji je za vikend osvojio "Tru krunu". Pobijedila je u profesionalnim singlovima, profesionalnim parovima i mješovitim profesionalnim parovima. Hunter Johnson je dobio “dvojku” za vikend (pobjedivši sam u Pro Singlesu i partner s Toddom u Mixed), ali je malo podbacio u muškim Pro Dublovima. Odličan vikend za Todda, koji dolazi iz obližnjeg Fort Meyera i uživao je u igranju na tlu blizu kuće.

Hajde da rezimiramo akciju.

--------

Rekapitulacija za muškarce Pro Singles:

Br. 1 Hunter Johnson uzeo je prvu mušku titulu Pro Singles u 2023. i tražit će da nadogradi svoje 6. mjesto u APP Pro Singles prošle godine. U finalu se suočio sa profesionalcem iz Richmonda, iz Virdžinije, 11. Jhonnatanom Medinom Alvarezom, koji je izveo tri nosioca među prvih 10 da bi ušao u finale pobjedničke grupe, a zatim je uzeo #3 Yatesa Johnsona (brata Huntera ) za osvajanje zlatne medalje u nedjelju. Uprkos tome što je Hanter izgubio igru ​​u finalu pobjedničke grupe, Medina Alvarez nije mogla ništa postići u meču za zlatnu medalju, a Hunter Johnson nije mogao promašiti, što je rezultiralo pobjedom od 3,5 zlatne medalje za igrača iz Teksasa.

zlato: Hunter Johnson. srebro: Jhonnatan Medina Alvarez. bronza: Yates Johnson

--------

Muškarci profesionalni parovi Recap

Prvi nosioci Kyle Yates & Andrei Daescu su prošli kroz žrijeb, pavši samo jednu utakmicu na putu do zlatne medalje. U finalu pobjedničke grupe, izvukli su Johnson brothers Hunter & Yates kako bi osigurali mjesto u nedjeljnom finalu. Johnson & Johnson (bez veze s korporacijom), koji je prošao u runde za medalju kao #1 nosilac, a zatim izgubio težak tie-breaker od iskusnog tima Joey Farias & Andreas Siljestrom (7. nosilac) i zadovoljio se bronzom. Farias & Siljestrom nisu mogli puno učiniti s Yatesom & Daescuom, izgubivši u konačnih 5. Potražite više ove godine od braće Johnson, jer su se u potpunosti okrenuli Piklbolu nakon tek započete profesionalne teniske karijere.

zlato: Yates/Daescu. Silver: Farias/Siljestrom. bronza: Johnson/Johnson.

--------

Žene Pro Singles Recap

Profesionalni ženski žrijeb je prošao u polufinalu, a četiri prva nosioca su napredovala bez ispuštanja utakmice. #1 Parris Todd se plasirala u finale pobjedničke grupe, gdje je srušila #3 Ewa Radzikowska i zaradila mjesto u nedjeljnom meču za zlatnu medalju. Radzikowska ipak nije mogla forsirati revanš, izgubila je revanš polufinala protiv broj 2 Megan Fudge i zadovoljila se bronzom. U finalu su se Todd i Fudge (koji su prošle godine završili na 4. i 5. mjestu na rang-listi APP pro singlova) suočili u nedjelju ujutro. Todd je kontrolisao igru, a Fudge je hrabro održao drugu igru ​​u životu, izbjegavši ​​više meč lopte, ali je na kraju izgubio 5,6.

zlato: Parris Todd. srebro: Megan Fudge. bronza: Ewa Radzikowska

--------

Žene, profesionalni parovi, sažetak

Parris Todd se udružio sa legendarnom Simone Jardim, koja je očigledno odložila svoje penzionerske planove, da uzme titulu u ženskom profesionalcu u dublovima kao broj 1. Borili su se sa 4. nosiocima Megan Fudge & Alix Troung, koji su u finalu gubitničke grupe pobijedili Susannah Barr i Bobbi Oshiro sa br.2 nositeljima i osvojili meč za zlatnu medalju. Tu su Fudge/Truong iznudili odlučujuću igru ​​pobjednik uzima sve, nadmašivši Todd/Jardim dva uzastopna 8,8. Ipak, u toj poslednjoj utakmici, ekipa broj 1 se pregrupisala i osvojila zlatnu medalju sa 15-8. Pobjeda je Toddu garantovala trostruku krunu za vikend.

zlato: Todd/Jardim. srebro: Fudge/Truong. bronza: Barr/Oshiro

--------

Mješoviti profesionalni parovi Recap

Dvojica profesionalnih pobjednika u singlu Todd i Hunter Johnson udružili su se u takmičenju mješovitih parova i krstarili do titule kao 3. nosilac. Oni su uznemirili prvi nosioce Simone Jardim i Andrei Daescu iu finalu pobjedničke grupe iu meču za zlatnu medalju. #1 nosioci Milan Rane i CJ Klinger su osvojili višestruke prve nosioce iu pobedničkom i u poraženom rangu da bi osvojili bronzu.

zlato: Todd/Johnson. srebro: Jardim/Daescu. bronza: Rane/Klinger.

--------

Brzi pregled takmičenja Senior Pro Competition

• Muškarci Senior Pro Singles: #9 Steve Rogers je dvaput pobedio #1 Marka Palusa i zaradio zlato.
  • Muškarci Senior Pro Duplo: Mircea Morariu, koji je prošle godine završio na #2 u kombinovanom APP senior pro poretku, udružio se sa Danom Granotom kako bi osvojio zlato. Tim sa 10. nosiocem u sastavu Matthew Schiller / Martin Reist pobijedio je timove sa iskusnim seniorskim profesionalcima poput Paula Olina i Johna Sperlinga i osvojio srebro.
  • Žene Senior Pro Singles: Beth Bellamy, dominantna 1. ženska seniorka profesionalka iz 2022. godine, nastavila je tamo gdje je stala sa zlatom u singlu, pobijedivši u finalu broj 6 Jenny Marcos.
  • Žene, seniorke, profesionalni parovi: Bellamy se udružio sa Nathalie Bagby kako bi uzeli titulu Pro Dubl kao broj 1 i zaradili duplo. Ovo je bio jedini žreb ovog vikenda koji je završio zlato/srebro/bronzanu kredu za nosioce.
  • Mješoviti seniorski parovi: Četvrti nosioci Eva Welsher i Jose Derisi izdržali su se u igri za zlatnu medalju protiv najboljih nositelja Bellamyja & Jaimea Oncinsa De Oliveire, pobijedivši u igri pobjednik uzima sve sa 4-15 za zlato i uskrativši Bellamyju trostruku krunu.