Američki heroj Svjetskog prvenstva Christian Pulisic odveden u bolnicu zbog povrede—ali obećava da će igrati u subotu

topline

Američki napadač Christian Pulisic prebačen je u bolnicu na dalju procjenu nakon što je zadobio veliki udarac od iranskog golmana dok je postigao jedini gol u utorak 1-0 pobeda za SAD, što je već hvaljeno kao jedan od najpoznatijih golova u istoriji američkog fudbala, ali fudbalska zvijezda je u utorak obećala da će biti spreman za sljedeću utakmicu.

ključne činjenice

Rekao je portparol američkog fudbala Forbes Pulišić je prevezen u bolnicu sa “povredom abdomena i napravljen je skeneri”.

Napadač je podijelio Snapchat pošta iz bolnice kasnije tokom dana rekavši: „Tako da... ponosan na svoje momke, biću spreman u subotu, ne brini.“

Pulišić je postigao pobjednički gol u 38. minuti utakmice u utorak, a potom se odmah sudario sa iranskim golmanom Alirezom Beiranvandom i pao na nekoliko minuta.

Pulišić se nakratko vratio u igru, ali je djelovao oslabljen udarcem, te je zamijenjen van igre na početku drugog poluvremena.

Pogodak je bio neophodan u utakmici koju moraju dobiti SAD, koje bi bile eliminirane remijem ili porazom od Irana.

Što gledati

SAD će u subotu u 16 sati po istočnom vremenu igrati protiv Holandije u utakmici osmine finala.

Ključna pozadina

SAD su dominirale u prvom poluvremenu utakmice od utorka, a gol Pulišića je poslužio kao neophodan prodor u pogotke neposredno prije poluvremena. Američki tim je u drugom poluvremenu pokazao više odbrambenog prisustva, odbijajući talas za talasom napada dok je iranski tim očajnički pokušavao da postigne izjednačenje koji bi im omogućio da završe iznad SAD-a u Grupi B i plasiraju se u osminu finala Pulišić, 16, se smatra jednim od najvećih američkih fudbalskih talenata svih vremena. On igra klupski fudbal za Chelsea u Londonu i bio je dio Chelsea tima koji je osvojio Titula UEFA Lige šampiona 2021. smatra se najvećom nagradom u klupskom fudbalu.

Daljnje čitanje

SAD pobjeđuju Iran—Napredak u osminu finala Svjetskog prvenstva (Forbes)

Havertzov cilj: Kako je Chelseajeva nemilosrdna preciznost razotkrila slabosti Man Cityja u finalu Lige prvaka (Forbes)