Dva važna pitanja koja je Xavi Hernandez postavio svojim igračima FC Barcelone prilikom preuzimanja

Svima je jasno da je Xavi Hernandez potpuno preokrenuo sreću FC Barcelone otkako je preuzeo Ronalda Koemana na mjestu glavnog trenera u novembru.

Blaugrana se sinoć u Frankfurtu suočila sa jednim od najtežih testova do sada protiv mladog, brzog i igrivog tima iz Ajntrahta u svom prvom meču četvrtfinala Lige Evrope. Ali način na koji je Barca uzvratila svojim domaćinima nakon što je pala golom, da bi kasnije izjednačila preko Ferrana Torresa oko 25 minuta prije vremena, bio je dokaz borbenog duha koji je klupski lider u drugom nastupu svih vremena usadio u svoje ljude.

I kao otkrio by SPORTSKI u petak ujutro, sve ovo – što uključuje pokretanje Katalonaca sa devetog mjesta kada je preuzeo do sada drugog iza lidera Real Madrida u La Ligi – ne bi bilo moguće bez dva pitanja koja je Xavi postavio svojim optuženicima prilikom preuzimanja uzde.

Prvi je glasio: "Da li ste voljni da se kandidujete za tim?" a drugi je bio "da li ste voljni da uđete u [utakmicu] u 92. minutu?".

Stav igrača otkako je Xavi preuzeo komandu nad nepokolebljivom ekipom i revitalizirao je da postane jedna od najuzbudljivijih ekipa u Evropi za gledanje pokazuje da da, Barcine zvijezde su više nego spremne za ove stvari.

Iako nisu uvedeni tek u navedeno vrijeme, prethodni startni igrači Frenkie de Jong i Ousmane Dembele uvedeni su pola sata ranije u 62. minuti na Dojče bank Parku bez buke i odmah okrenuli utakmicu naglavačke.

Samo četiri minuta kasnije, Francuz i Holanđanin su se udružili za poravnanje Ferrana Toresa u potezu koji je započeo Dembele, a De Jong je prošao sa španskim internacionalcem sa glatkom razmjenom jedan-dva dodajući u okvir Frankfurta.

“Bio je to sjajan gol, čisti talenat igrača: Ousmanea, Frenkiea, Ferrana. Insistiram, zadovoljan sam rezultatom jer je to bio veoma težak teren i protivnik sa kojim se suočavao”, rekao je kasnije Ćavi.

SPORTSKI također napominju da nije bilo “negativnih odgovora” na Xavijev prvobitni prijedlog, što je bila njegova “prva velika pobjeda jer je postigao neizbježnu posvećenost cijelog tima”.

“Nije sve samo o taktici u radu koji on radi sa svojim timom u entitetu Blaugrana”, dodaje list.

Nakon dvonedjeljnog odmora nakon zadivljujuće pobjede od 4-0 protiv Real Madrida na Bernabeuu u El Clasicu, Barca je sada pri kraju svoje sezone i trebat će joj svaki pojedini član tima na raspolaganju da prođe kroz težak niz utakmica i završiti 2021/2022 na najbolji mogući način.