Španski klub je po drugi put osvojio prvo evropsko takmičenje ženskih klubova.

Uz sjajan povratak i meč u drugom poluvremenu Patricie Guijarro, FC Barcelona je pobijedila njemački Wolfsburg sa 3-2 i osvojila drugu titulu ženske Lige prvaka.

Na kraju su se zagrlili i zaplesali u trenutku čiste ekstaze, koji je predstavljao kulminaciju duge sezone i zenit evropske klupske igre. Međutim, Barselona to nije uradila na lak način u finalu koje je bilo uzbudljivo i često nemilosrdno, a Španci su na kraju pobedili.

Još jednom, Barselona je zaostala nekoliko trenutaka nakon udarca. U prošlosezonskom finalu, španski klub je u prvom poluvremenu tri puta priznao na putu do, kako je zvijezda Alexis Putellas nazvao 'traumatičnim porazom' od Olympique Lyona, ali činilo se da nisu naučili lekciju. U četvrtoj minuti, Ewa Pajor, najbolji strijelac takmičenja, otela je loptu Keiri Walsh i dobrim udarcem iskoristila za 0-1.

Pogoršalo se u 37. minuti. Alexandra Popp je niskim udarcem glavom ostavila golmana Barselone Sandra Panosa bez šanse, 2-0. Volfsburg je bio na čelu, iako je nemački XI učinio dragoceno malo. Zavalili su se i upijali pritisak, a Poppov gol je došao na kraju tranzicije iz udžbenika.

Vratila su se sećanja na finale Liona, poslednju utakmicu u kojoj je Putelas igrala za svoj klub, ali Barselona je bila kriva samo za sebe. Nakon Pajorovog ranog udarca, katalonski klub je krenuo naprijed i nekoliko puta razotkrio njemačku pozadinu prije nego što Irene Paredes, neobjašnjivo, nije uspjela izjednačiti slobodnim udarcem glavom na daljoj stativi iz set lopte. Neposredno nakon isteka pola sata, Barcelona je izgubila još jednu izvanrednu priliku kada Graham Hansen nije dobro spojio nekoliko jardi.

Španski šampion je bio rastrošan, njegov pandan nemilosrdan i klinički. Na klupi, Putellas je izgledao zamišljeno jer Salma Paralluelo ponovo nije pronašla put do golmana Wolfsburga Merlea Frohmsa, tako da je Barcelona na poluvremenu izgubila sa 2-0.

Ali koliko god dobro Nemci uživali u prvom poluvremenu, onoliko lošim da će im biti drugo poluvreme. Barselona više nije bila zapanjena. Umesto toga, podmlađeni, Guijaro i njen tim su valcerom prošli pored protivnika sa dva gola u dva minuta za broj 12. Transformisana, Barselona je igrala tempom i preciznošću. Španci su bili u potpunoj komandi i bilo je teško ne vidjeti pobjedu tima u finalu.

Odbrana Wolfsburga – tako marljiva tokom većeg dijela utakmice – jednostavno je propala. Lynn Wilms nije uspjela da izbije loptu, dozvolivši Fridolini Rolfo, koja je igrala više na terenu u drugom poluvremenu, da skoči, 3-2. Ovo je bila jedna borba previše pred njemačkim golom. Napokon je Wolfsburgu ponestalo sreće i Barselona je, zasluženo, krunisana za novog šampiona Evrope.

Caroline Graham-Hansen je rekla: “Ova igra je imala sve što ste mogli imati. Na poluvremenu, imao sam veliki bljesak iz prošlogodišnjeg finala (nakon što sam na poluvremenu izgubio dva-nula protiv Lyona). Rekao sam ne, to se neće ponoviti. Dali smo jedan, pa dva, a onda je ceo stadion eksplodirao.”