Dobri, loši i ružni iz pobjede Green Bay Packersa nad Dallas Cowboysima

Mike McCarthy je s gađenjem bacio slušalice.

Aaron Rodgers je skočio visoko kao 38-godišnjak, pritisnuo pesnicu i savio se.

McCarthyjev povratak u Green Bay je bio pokvaren. Niz poraza Packersa je završen.

Kicker Mason Crosby je u nedjelju postigao gol od 28 jardi sa 3:09 u produžetku, podigavši ​​Packerse do nevjerovatnih 31-28.

Green Bay je popravio na 4-6, prekinuo svoj prvi niz od pet poraza od 2008. i sačuvao svoju sezonu za sada. Dallas, koji je propustio prednost od 14 poena u drugom poluvremenu, pao je na 6-3.

Evo dobrog, lošeg i ružnog od pobjede Green Baya nad Dallasom.

DOBRO

CHRISTIAN WATSON: Pik početnika Packersa u drugom kolu bio je veliko razočarenje većinu njegove prve sezone, jer se borio sa povredama i padovima.

Watson je propustio veći dio trening kampa nakon operacije koljena. Propustio je tri utakmice zbog povrede tetive — a ispao je iz posljednje dvije utakmice zbog potresa mozga i povrede grudnog koša. A u nedjelju je ušao sa samo 10 uhvaćenih lopti.

Ali Watson je u nedjelju imao svoju coming out partiju, postigao je prva tri tačdauna u karijeri i dao Packersima život u prolazu po prvi put 2022. godine.

Watson je pobijedio jednostruko pokrivanje i izvukao TD pas od 58 jardi od Aarona Rodgersa sa 4:54 do kraja u drugoj četvrtini što je izjednačilo utakmicu, 7-7. Početkom četvrte četvrtine, Watson se oslobodio i izvukao TD od 39 jardi od Rodgersa koji je izvukao Packerse unutar 28-21.

A Watson je pretrčao ukrštanje za 2 ½ minute do kraja i uhvatio TD-a od 9 jardi od Rodgersa koji je izjednačio rezultatom 28-28.

Watson je imao nekoliko ranih padova koji su se pokazali skupim. Ali on se više nego iskupio sa tri tačdauna koja su održala Green Bay u igri.

Nakon što je mjesecima bio nevidljiv, Watson je pokazao zašto je Green Bay ušao u drugi krug i iskoristio 34th ukupni izbor na draftu u aprilu na široj strani iz države Sjeverna Dakota.

RUDY FORD: Ford je ušao u dan odigravši samo 12.48% defanzivnih snimaka ove sezone. Ali sa kornerbekom Ericom Stokesom na povređenoj rezervi, Ford se preselio u startnu postavu i zablistao.

Packersi su prebacili igrača Rasula Douglasa u korner, sigurnosnog Darnella Savagea u mjesto i Forda na sigurno. Ford je nastavio sa najvećom igrom u karijeri sa par ubačaja koji su doveli do 14 poena.

Uz vodstvo Dallasa, 7-0, sredinom druge četvrtine i suočavanje sa trećim i golom od 11 Green Baya, Ford je presreo quarterbacka Dallasa Daka Prescotta i vratio mu 34 jarde.

Kauboji su u tom trenutku bili u dometu golova i spremali se da preuzmu prednost od dva poena. Ali Fordova ogromna igra je to promijenila – i zamah igre.

Samo tri igre kasnije, Aaron Rodgers je pogodio Christian Watsona za 58-yard touchdown koji je izjednačio rezultat 7-7.

Zatim, sa 2:30 do kraja poluvremena, Ford je presreo Prescotta po drugi put i vratio ga 34 jarde do Cowboysa 24. Tri igre kasnije, Aaron Jones je imao 12 jardi tačdaun i doveo Green Bay u vodstvo od 14-7.

ODDAJUĆI IM POŠTOVANJE: Packersi su odali počast Mikeu McCarthyju prije utakmice, stavljajući sliku svog bivšeg glavnog trenera na JumboTron pored naslova "Dobro došli nazad".

McCarthy je doveo Packerse do Super Bowla šampionata u sezoni 2010. godine. I McCarthy, koji je trenirao u Green Bayu od 2006-18. bio je drugi najduži trener u istoriji tima iza samo Earla “Curly” Lambeaua (1921-'49).

Ali McCarthy nije bio jedini bivši trener ili igrač Packera koji sada radi u Dallasu koji je prepoznat prije utakmice.

Ostali su bili trener ofanzivne linije Joe Philbin, pomoćnik trenera Scott Tolzien, trener defanzivnih bekova Al Harris, pomoćni trener specijalnih timova Rayna Stewart, pomoćnik glavnog trenera Rob Davis, trener linebackera Scott McCurley, koordinator defanzivnog dodavanja Joe Whitt Jr., pomoćnik ofanzivne linije. trener Jeff Blasko i trener kontrole kvaliteta Ryan Feder.

OVO I ONO: Green Bay je trčao 207 jardi na 39 hvatanja — impresivnih 5.3 jardi po pokušaju. Packersi su rano postavili ton sa 13 juriša na 65 jardi u prvoj četvrtini (5.0) i udarali su tokom dana. … Isaiah McDuffie, koji je zamijenio povrijeđenog De'Vondre Campbell-a, imao je timski visokih 13 obaranja. … Aaron Rodgers je imao svoju najbolju partiju u sezoni, ostvarivši 14 od 20 dodavanja za 224 yarda, tri tačdauna i bez presretanja. Rodgers je takođe završio sa 146.7 dodavača. … Allen Lazard je imao 36 jardi uhvaćen u produžetku koji je postavio Crosbyjev udarac za pobjedu.

THE BAD

POKRITI ONOG ČOVJEKA: Green Bay nije imao odgovore za Dalas širom CeeDee Lamb.

Lamb je završio sa 11 prijema na 150 jardi i par tačdauna. To je bio prvi put ove sezone Lamb je dostigao granicu od 100 jardi u utakmici.

Lamb je imao TD prijem od tri jarde u drugoj četvrtini koji je doveo Dalas u vodstvo od 7-0. Zatim, krajem treće četvrtine, Lamb je udario kornerbeka Jaire Alexandera za TD od 35 jardi koji je doveo Kauboje u prednost, 28-14.

Lamb je jedan od najopasnijih vajdauta u ligi. Ali Cowboysi nakon toga nisu posebno nadareni, a Packersi su trebali staviti usporavanje Lamba kao glavni prioritet.

NEVOLJI SA PROMETOM: Green Bay je imao samo 13 izgubljenih lopti u cijeloj sezoni 2021. Već ih imaju 15 u 2022.

Sredinom druge četvrtine Rodgersa je otpustio DeMarcus Lawrence, a Jayron Kearse se oporavio. To je bio treći put da je Rodgers petljao ove sezone i Packersi su izgubili sva tri.

Zatim je u trećoj četvrtini, povratnik Amari Rodgers petljao i izgubio punt (više o tome u nastavku).

Pakeri 2022 imaju malo prostora za greške, a promet se pokazao izuzetno skupim.

OVO I ONO: Sigurnost Johnathan Abram, igrač kojeg je Green Bay potpisao ove sedmice, pozvan je da održi početak druge četvrtine. Ta kazna primorala je Packerse da započnu vožnju na svojoj liniji od 10 jardi. ... Dalas bek Tony Pollard imao je 115 jardi, dok su se borbe Green Baya protiv trčanja nastavile.

THE UGLY

AMARI RODGERS: Green Bay-ov vajder u drugoj godini bio je jedan od najrazočaravajućih izbora treće runde drafta za Packerse u posljednje vrijeme. Rodgers je imao samo osam hvatanja u karijeri i izgubio je posao kao povratnik Green Baya ranije ove godine. Ali Packersi su nastavili da izbacuju Rodgersa na povratne udarce, iako je on ušao u igru ​​sa samo 7.0 jardi po povratku i imao velike muke sa sigurnošću lopte. Lojalnost Green Baya Rodgersu pokazala se skupom - opet - u nedjelju.

Sredinom treće četvrtine, Rodgers je petljao peti put ove sezone, a Sean McKeon iz Dalasa se oporavio na 45 Packersa. Četiri igre kasnije, Tony Pollard je pucao u sredinu za 13-jardi touchdown trčanje što je Dallasu dalo 21. -14 vodi.

Keisean Nixon je zamijenio Rodgersa na povratku punta do kraja utakmice. Do tada je šteta već učinjena.