Dobro, loše i ružno od poraza Green Bay Packersa na kraju sezone do Detroit Lionsa

Snovi o plejofu Detroit Lionsa umrli su 40 minuta prije nego što su izašli na teren protiv Green Baya u nedjelju navečer. Pakersi su, s druge strane, imali za šta da igraju.

Trener Detroita Dan Campbell ipak nije mijenjao svoj plan igre. Lavovi i njihov trener stare škole imali su samo jedan gol.

„Ne želimo da odu“, rekao je Campbell o Packersima. “To je naša motivacija.”

Pa, Lavovi nisu pustili Packerse.

Detroit je igrao pametnije, čvršće i bolje i okončao snove Pekersa o plej-ofu šokantnom pobedom od 20-16 na Lambeau Fildu.

Green Bay-ov niz od četiri pobjede je prekinut, pao je na 8-9 i propustio postsezonu prvi put od 2018. Detroit je završio godinu 9-8, a njegova pobjeda je omogućila Seattleu — a ne Green Bayu — da osvoji NFC sedmo i poslednje mesto u plejofu.

Evo dobrog, lošeg i ružnog iz zadivljujuće pobjede Detroita nad Green Bayom.

DOBRO

CHRISTIAN WATSON: Pekersov početnik po treći put ove godine nadmašio je barijeru od 100 jardi - sve od 13. novembra.

Watson je uhvatio pet dodavanja za 104 jarde, što je naglašeno akrobatskim prijemom od 45 jardi krajem treće četvrtine na liniji od 14 jardi Lavova. Dvije igre kasnije, Rodgers je ispalio TD pas sa 13 jardi na Allena Lazarda i doveo Green Bay u vodstvo od 16-13.

MASON CROSBY: 38-godišnji Crosby drugi je najstariji igrač u ligi, iza samo Robbieja Goulda iz San Francisca (40). Ali Crosby nastavlja da nastupa na visokom nivou.

Crosby je u nedjelju postigao tri gola iz igre - udarci sa 22, 49 i 48 jardi. Crosbyjev jedini promašaj došao je sa 53 jarde kada je pogodio prečku, a lopta se odbila nazad ka krajnjoj zoni.

Crosby je završio sezonu 25 od 29 golova iz igre (86.2%), što je peta najbolja godina u njegovoj 16-godišnjoj karijeri.

OVO I ONO: Robert Tonyan je napravio akrobatski hvatanje sa 21 jardu u drugoj četvrtini što je dovelo do trećeg gola Masona Crosbyja iz igre ove noći. … Kvoterbek Aaron Rodgers je iskoristio teško računanje kako bi natjerao defanzivnog kraja novajlija Lionsa Jamesa Houstona da skoči sa strane kasno u drugoj četvrtini. … Matt LaFleur je dobio izazov kada je protestirao zbog prijema Amon-Ra St. Browna od 15 jardi. Ulov bi Lavovima dao prvi poraz, ali je umjesto toga primorao Detroit da udari. … Devonte Wyatt, koji je ove sezone ušao u igru ​​sa 0.5 vreća, imao je svoj prvi puni otkaz ove godine.

THE BAD

NEPAŽNI RODGERS: Aaron Rodgers je imao samo 13 ukupno presretnutih pogodaka od 2019-2021. U nedjelju je Rodgers bacio svojih 12th presretanje 2022. godine, drugo po redu u karijeri.

Jedina sezona u kojoj je Rodgers bacio više ubačaja bila je 2008. - njegova prva godina kao starter - kada je bacio 13.

The 12th Presret za broj 12 došao je kasno u četvrtoj četvrtini sa Packersima u rupi od 20-16. Rodgers je duboko pogodio Kristijana Votsona, ali je Detroit, Kerby Joseph, savršeno pročitao igru ​​i presreo Rodgersa.

Joseph je također dva puta presreo Rodgersa u pobjedi Detroita u sedmici 9 nad Green Bayom. To je Josepha učinilo prvim igračem u istoriji koji je presreo Rodgersa tri puta u sezoni.

CRVENA ZONA, MRTVA ZONA: Packersi su u utakmicu ušli na 23. mjesturd u napadu u crvenoj zoni, postižući tačdaune na samo 51.9% svojih putovanja unutar 20.

Stvari nisu bile ništa bolje ni na prvoj večerašnjoj vožnji Green Bay-a. Packersi su imali prvi i gol iz 5, ali su dvije igre u nizu i nepotpuno dodavanje pogodile samo jedan jard.

Crosby je potom postigao gol sa 22 jarde.

SVE PLIN BEZ KOČNICA: Matt LaFleur je prvi put upotrijebio frazu "sav gas, bez kočnice" tokom svoje početničke sezone 2019. Osim što je izgubio živce u NFC prvenstvu 2020., LaFleur je od tada bio izuzetno agresivan.

Međutim, često se taj pristup može obiti o glavu – i to je bilo rano u nedjelju.

Packersi su imali 1-i-32 na svojih 1. Green Bay je pokrenuo Allena Lazarda, dao mu loptu, ali ga je izbacio zbog poraza od XNUMX jarda od strane linebackera Alexa Anzalonea.

Odbrana Packersa je izdržala, ali je Detroit postigao pogodak sa 37 jardi od Michaela Badgleya koji je izjednačio rezultat na 3-3.

PRSTI PUTER: Green Bay je vodio sa 9-3 krajem prvog poluvremena i vozio je do vodstva od dva esta.

Na sekund-i-4, Rodgers je čekirao do Aarona Jonesa za dobitak od 8 jardi. Ali Jones je petljao i Will Harris iz Detroita se oporavio sa 1:16 do kraja poluvremena.

To je bio peti pokušaj ove godine za Jonesa, drugi po redu među svim run backovima u NFL-u.

OVO I ONO: Yosh Nijman u prvom poluvremenu dozvolio je dva udarca u prvom poluvremenu defenzivnom igraču Lionsa Aidanu Hutchinsonu, a zatim je stavljen na klupu za novajlija Zacha Toma. … Kalif Raymond iz Detroita uhvatio je pas od 43 jarde od Jareda Goffa na liniju 1 jarda Green Baya. Jednom igrom kasnije, bivši Packer Jamaal Williams imao je svojih 16th brzi TD godine. Vilijams će kasnije postići TD pobednički u igri - njegovih 17th sezone, čime je postavljen novi rekord Detroita. ... Wideout Romeo Doubs je imao par kritičnih padova. … Povratni as Keisean Nixon je držan na 19.8 jardi po povratku iz početnog udarca.

THE UGLY

QUAY WALKER: Početni bek Green Baya je diskvalifikovan sredinom četvrte četvrtine nakon što je gurnuo člana medicinskog osoblja Lavova.

Bek Detroita D'Andre Swift je privukao pažnju kada je Walker glupo gurnuo jednog od članova medicinskog tima Lavova. Walker je označen zbog nesportskog ponašanja, a zatim je diskvalifikovan.

Walker je također dobio nesportski penal i izbačen iz igre u osmoj sedmici poraza od Buffala. Tamo, Walker je gurnuo Buffalo trening tim u tesnom dijelu Zacha Davidsona na stranu Bilsa.

Walker je imao užasnih devet na Wonderlic testu od 50 pitanja prije prošlogodišnjeg drafta. To je podiglo crvene zastave kod nekoliko generalnih direktora.

I dok je Walker imao solidnu početničku sezonu, njegova nesposobnost da drži svoje emocije pod kontrolom je veliki problem za napredovanje.

RASUL DOUGLAS: Lavovi su zaostali rezultatom 9-3, sa 2 sekunde do kraja prvog poluvremena, a igrač Michael Badgley se izjednačio za 48 jardi. Sredinom druge četvrtine, Badgley je promašio 46-jardera.

Prije Badgleyjevog udarca, Packersi su pozvali tajm-aut i Douglas je neobjašnjivo došao da zgrabi loptu. Bilo je laganog naguravanja između timova, a onda je Douglas gurnuo masku ofanzivnog linijskog igrača Dana Skippera.

Douglas je označen 15 jardi zbog nepotrebne grubosti, skraćujući pokušaj iz igre na 33 jarda. Badgley je to izbušio i smanjio vodstvo Green Baya na 9-6 na poluvremenu.