Rezultat, ocjene igrača i ono što smo naučili

FC Barcelona je otvorila zaostatak od 11 bodova na vrhu La Lige pobijedivši Villarreal sa 1-0 u gostima u nedjelju navečer. Evo rezultata, ocjena igrača i onoga što smo naučili.

Villarreal 0 – 1 FC Barcelona

Pedri, 18

Marc-Andre Ter Stegen

Zatvorio je ugao za udarac Hosea Luisa Moralesa iz kasnog prvog poluvremena. Ali, kao što se vidi protiv Seville, nije imao mnogo posla zbog toga koliko dobro njegova zadnja linija generalno funkcioniše. 7

Alejandro Balde

Igrao je lošu loptu preko peterca u prvom poluvremenu, ali je bio jak u izbijanju. Drugo poluvrijeme je počelo lijepim slalomskim driblingom u prostoru Villarreala. Nije tako impresivan kao Jordi Alba prošle sedmice, ali je i dalje stabilan. 7

Andreas Christensen

Čvrst od Danca kao i uvijek. Činilo se kao da nema pravih velikih trenutaka o kojima bi mogao da priča, ali je uvek bio na pravom mestu u pravo vreme da otkloni svaku potencijalnu opasnost kao što je viđeno blokadom vremena za pauzu iz pretećeg dodavanja u blizini njegovog šesnaesterca od 18 jardi. 7

Ronald araujo

Komentatorski tim Movistara nazvao ga je 'nenadmašnim' kada se vraćao kako bi ugušio potez Yeremyja Pina i uklonio opasnost unutar 10 minuta. Dobio žuti karton za meku loptu rukom, i propustiće sledeći meč. Ali svaki kredit koji je izgubio zbog toga je iskupljen još jednim odličnim čišćenjem kako bi se spriječilo da Pino postigne pogodak oko sata. Imao je broj španskog reprezentativca cijelu noć. 9

Jules Koundé

Napravio je obrok koji je izigrao Jose Luisa Moralesa u približavanju poluvremena, iako dodavanje Pedrija nije bilo najbolje. Blokiran opasan centaršut sredinom drugog poluvremena i još jedan na smrt. 7

Frenkie de Jong

Počeo je sa tihim uvodnim 20 minuta, a zatim postepeno preuzeo igru. Započeo je potez koji je doveo do Pedrijevog gola i također je pogodio Lewandowskog sa lijepim žetonom. Njegovih šest presretnutih i snažnih prebačaja značilo je da je omogućio Barci fizički otkucaj srca, a nije samo diktirao tempo u igri. Stvorio je najviše šansi u prvom poluvremenu i završio sve svoje driblinge. 9 – ČOVJEK UTAKMICE

Franck Kessie

Bilo mu je teško da krene kreativno zbog toga koliko je bio na udaru grubih stvari Villarreala, a članovi opozicije su se često pretvarali da ih je faulirao. Ponekad je bilo lako zaboraviti da je bio na terenu i da je bio bolji protiv Sevilje, ali je ovdje imao manje napadačku ulogu. 6

pedri

Počeo je odlično sa odličnim prodorom za Lewandowskog i samo još bolje. Još jedan centaršut sa desnog krila pogodio je Andreasa Kristensena, ali nije bio dovoljan da ugrozi gol. U 17. minuti je završio odličan potez sa 1-2 sa Lewandowskim i doveo Barcu u vodstvo. Oslobodio je Raphinhu kasnije u prvom poluvremenu, ali Brazilac nije mogao da iskoristi prednost. Manja greška je bila loš pas za Koundea koji Francuz nije uspeo da ispuni, koji je odigrao Hosea Luisa Moralesa u nastavku poluvremena. Tiši u drugom poluvremenu, ali njegovih uvodnih 45 bilo je više nego dovoljno da se priča. 9

Gavi

Igrao je centralnije u ranim dijelovima utakmice, a Xavi ga je prekorio zbog neprecizne lopte prema krilu kada je pokušao izbaciti Lewandowskog. Imao sam tešku veče kada su se manipulisali, ali kao i uvek, nikad nisam pokleknuo. Počeo sam da se više angažujem sa oko sat i četvrt da igram sa boljom distribucijom. 7

Robert Lewandowski

Još jedna mešovita torba od Poljaka. Promašio je šansu na golu iz divnog dodavanja Pedri iz ranih vrata i pogodio pravo u Pepa Reinu. Pružio je asistenciju Pedriju divnim potezom od 1-2, ali je onda propustio još jednu priliku nakon lijepog Frenkie čipa koji nije bio najlakši. Raphinha je trebao bolje proći sa svojim dodavanjem u drugom poluvremenu. 7

mala rafina

Mogao je da postane centralniji zbog Koundea koji je zauzeo desnu stranu. Kao i Gavi, njegova distribucija do krila je bila malo teška. Iako je bio važan u napretku do Pedrijevog gola, nije uspeo da iskoristi dva prolazna dodavanja Pedrija i Levandovskog. Bila je prva Xavijeva zamjena za Ferrana Torresa sa 10 minuta do kraja i dobio žuti karton; trener je ipak izgledao zadovoljan s njim. 6

Šta smo naučili:

Barca sada ima 11 bodova više nakon što je odbila da bude maltretirana od strane teškog protivnika i izvukla još jednu pobjedu na gostovanju i ostala neporažena u 16 mečeva.

Kao što su Pedri, Ronald Araujo i Frenkie de Jong, još jednom su se pokazali kao veliki igrači i nedodirljivi u startnoj XI. Ali bilo je mnogo manje zauzetih, ali i dalje solidnih nastupa u cijelom timu, otuda i obilje ocjena '7'.

Neke zvijezde na marginama poput Frencka Kessiea i Raphine nisu iskoristile priliku da impresioniraju, ali za sada nisu ugrožene zbog povreda Sergia Busquetsa i Ousmanea Dembelea.

Barca je bila dobra, ali možda će morati biti bolja protiv Mančester junajteda u četvrtak u Ligi Evrope.