Moguć prijevremeni povratak Pedrija za okršaj Atletskog kluba u Bilbau

Plejmejker Barselone Pedri mogao bi da napravi iznenađenje, prerano se vrati posle povrede za vikend, prema izveštajima.

Španski reprezentativac je klecao prije poluvremena u eventualnom remiju prve utakmice doigravanja Lige Evrope sa Manchester Unitedom na Camp Nouu sredinom februara.

Nakon što su obavljeni testovi sljedećeg jutra, bio je dijagnosticirano kucanje na “rectus femoris desne butine” i od tada se nije pojavio za Blaugranu.

Barsa se očigledno mučila bez 20-godišnjaka. Nakon što su ispali iz spomenutog kontinentalnog takmičenja od Uniteda povratničkom pobjedom od 2-1 u revanšu, tada su pretrpjeli šokantan poraz od 1-0 na gostovanju kod Almerije, zbog čega su izgubili šansu da odu 10 bodova više od Real Madrida na utakmici. vrh La Lige.

U svom sljedećem meču, prvoj utakmici polufinala Kupa kralja, Barca je ostvarila hrabru pobjedu od 1-0 nad svojim ogorčenim rivalima na Bernabeuu, ali je opet patila bez Pedrijeve uobičajene kontrole tempa dok se borila na stražnjoj nogi tokom cijelog trajanja.

Nakon otkaza Ronalda Araujoa u ranom drugom poluvremenu, sličan scenarij odigrao se u jučerašnjoj pobjedi nad Valensijom od 1-0. Barca je ovoga puta uspjela da poveća prednost u odnosu na Madrid sa sedam na devet poena nakon što su Los Blancos remizirali protiv Real Betisa, ali je uslijedila 35-minutna borba da zadrži prednost koju je Raphinha pogodio glavom u četvrt sata i napustio Ćavija. žaliti zbog neuspjeha u ubijanju igara.

Ipak, trener će biti pojačan povratkom Roberta Lewandowskog iz vlastitog udarca u butinu i Gavija iz suspenzije u sljedećem izlasku Blaugrane. I prema AS, Pedri bi u nedjelju mogao u Bilbau protiv Atletic Cluba.

Nije se očekivalo da će Pedri obući svoj dres sa brojem 8 do 19. marta ligaškog Klasika protiv Madrida na Camp Nouu koji bi mogao odlučiti o trci za titulu, ali izvor iz svlačionice je rekao da mu je igranje na San Mamesu "teško, ali ne i nemoguće ”.

Xavi i njegovo osoblje nisu donijeli konačnu odluku o ovom pitanju, a očekuje se da će biti finalizirano u narednim danima. U svakom slučaju, čak i ako bi pokvario sastav, Pedri će krenuti sa klupe, a kasnije će mu dozvoliti kameo od najviše 20 do 25 minuta.

Ovo je mudar potez koji treba preduzeti za ono što je obično jedan od najtežih terena u Španiji za igranje, i stoga ne bi rizikovali da ponovo slomite igrača uoči vitalnih sastanaka sa Madridom iu ligi iu Kupu kralja gde je magija 'Pedri Potter' će biti najpotrebniji.