Pittsburgh Steelers moraju zaustaviti Brownsov brzi napad da bi imali nade za doigravanje

Kada su se Pittsburgh Steelers suočili sa Brownsima prije skoro četiri mjeseca, odlučujući faktor u igri bio je jasan.

Brownsi su jurili 171 jardu dok su pobijedili Steelerse sa 29-17 u 3. sedmici na stadionu First Energy u Clevelandu. Nick Chubb je tog četvrtka uveče u septembru imao 113 jardi uz 23 poteza, a Kareem Hunt je dodao 47 jardi u 12 pokušaja.

Uobičajena mudrost sugerira da je ključ za Steelerse (8-8) da savladaju Brownse (7-9) u nedjelju kod kuće na stadionu Acrisure zaustavljanje niza. Lakše je reći nego učiniti, jer su Brownsi šesti u NFL-u u jurnjavi sa prosjekom od 147.3 jardu po utakmici.

Bez obzira na to, Steelersi moraju pronaći način da obuzdaju tandem Chubba i Hunta ako žele imati priliku da uđu u doigravanje.

Da bi došli do postsezone, Steelersi moraju pobijediti, a New York Jetsi pobijediti Miami Dolphins, a Buffalo Bilsi pobijediti New England Patriotse. Poraz bi eliminirao Steelerse, koji su pobijedili u pet od šest utakmica nakon početka sezone rezultatom 3-7.

"Kada se spremate za Cleveland, morate poštovati njihovu igru ​​u trci, a posebno Nicka Chubba i Kareema Hunta", rekao je trener Steelersa Mike Tomlin ranije ove sedmice tokom svoje sedmične konferencije za novinare. “Moraju da budu vrhunski tandem u fudbalu i ne treba im moja podrška. Njihova traka i njihov životopis govore o tome. Moramo da uradimo dobar posao tamo.

“Pobijedili su u utakmici na iscrpljivanje prošli put kada smo igrali. Umor je postao faktor kako je utakmica odmicala. Možete samo pogledati koliko su kratkih prilika imali u drugom poluvremenu. Mislim da su u drugom poluvremenu pet puta bili treći i jedan. I to samo na neki način govori o tome kako se igra odvija.”

Brownsi su ostvarili samo 6-od-16 trećih padova, ali su bili 3 od 4 na četvrtim padovima. Međutim, Tomlin je rekao da je Clevelandova sposobnost da se nađe u takvim situacijama važnija od stope konverzije.

"To govori o efikasnoj igri trčanja koja vas dovodi u podnošljivu treću pauzu", rekao je Tomlin. “Neko ima pet trećina i jedan u poluvremenu, nećete imati dobru polovinu igre. Nećete imati dobru polovinu igre iz perspektive izlaska s terena, perspektive vremena posjeda, bilo koje od tih diskusija jer opet, svaki put kada dobiju to dvorište, dobiju novi set padova i tako treći dolje je njegov sastavni dio.

„Ono što izaziva te treće padove, ta komponenta iscrpljivanja u igri, biće velika komponenta. Uvijek je tako kada igrate Cleveland Brownse, a oni imaju Nicka Chubba i Kareema Hunta. Kad uđu u treće i-1 i -2, čovječe, mrtav si. Oni to mogu pokrenuti, mogu to baciti, mogu raditi šta god žele u tim okolnostima i tako da to privlači našu pažnju.”

Steelersi su sedmi u ligi u brzoj odbrani sa 106.5 jardi po utakmici. Oni su bili posebno dobri u zaustavljanju run igre tokom svog trenutnog niza od tri pobjede.

Nakon što su odustali od 215 jardi na zemlji u 14. sedmici poraza od Ravensa, Steelersi su zadržali Carolina Panthers na 21 jardu i Las Vegas Raiders i NFL vodećeg juriša Josha Jacobsa na 58 jardi na Badnje veče.

Ukupan broj Rejvensa u revanšu prošle sedmice iznosio je 120 jardi, dok su Steelersi skupili za pobjedu od 16-13 u Sunday Night Football-u u Baltimoru. Bezbednost Minkah Fitzpatrick je predvodio odbranu sa devet prevara, uključujući četiri solo zaustavljanja.