Mesijeva Argentina izgubila je od Saudijske Arabije u šokantnom rastu

topline

Saudijska Arabija je u utorak savladala Argentinu predvođenu Lionelom Messijem rezultatom 2-1 u uvodnoj utakmici za obje strane na Svjetskom prvenstvu u Kataru 2022. godine, u najvećem poremećaju događaja do sada, dovodeći jednog od favorita turnira u stvarnu opasnost od rani izlazak.

ključne činjenice

Saudijska reprezentacija uspjela je osigurati istorijsku pobjedu nakon što su napadač Saleh Alshehri i krilo Salem Aldawsari postigli uzastopne golove u razmaku od pet minuta u ranom dijelu drugog poluvremena.

Kapiten Argentine Messi doveo je svoj tim u prednost 10 minuta na početku utakmice, postigavši ​​sa bele tačke nakon što je saudijski tim priznao faul u šesnaestercu.

Uprkos tome što je zadržala skoro 70% posjeda tokom cijele utakmice, Argentina je kažnjena jer nije probila odbranu Saudijske Arabije.

Messijeve nade da će konačno osigurati Svjetsko prvenstvo sada počivaju na sposobnosti njegovog tima da postigne pobjede protiv Meksika i Poljske, dva druga člana grupe, koji su oboje rangirani mnogo više od Saudijske Arabije.

Veliki broj

36. To je broj utakmica u kojima je Argentina ostala neporažena prije šokantnog poraza u utorak. Poraz znači da Argentina zaostaje za jednim od svjetskih rekorda Italije od 37 utakmica bez poraza u kasu.

Ključna pozadina

Svjetsko prvenstvo je jedini veliki trofej koji je izbjegao Messija, koji se smatra najvećim fudbalerom svoje generacije uz portugalsku superzvijezdu Cristiana Ronalda. Sa dugim nizom bez poraza i revitalizovanim Messijem koji ih vodi, Argentina je ušla u turnir kao jedan od favorita za pobedu. Poraz od Saudijske Arabije će vjerovatno probuditi uspomene na Svjetsko prvenstvo 1990. na kojem je branilac svjetskog prvaka Argentina, tada predvođena Diegom Maradonom, bila zapanjena pobjedom Kameruna nad njima od 1-0 u svojoj prvoj utakmici na turniru.

Forbes Valuation

Sa prihodom od 130 miliona dolara ove godine, Lionel Messi je bio najbolje rangirani igrač na Forbes ' lista najbolje plaćenih sportista 2022.

Daljnje čitanje

Saudijska Arabija je zapanjila Mesija i Argentinu u jednom od najvećih šokova u istoriji Svjetskog prvenstva (ESPN)