Mančester junajted dao oštru dozu realnosti u derbiju

“Hoćemo deset”

Neposredno nakon što je Manchester City postigao šesti gol na putu do pobjede od 6-3 nad Manchester Unitedom u nedjelju na stadionu Etihad, njihovi navijači su počeli da skandiraju da žele dvocifrene brojke.

Isti ti navijači Cityja su ubrzo okrenuli leđa terenu, stavili ruke oko ramena i skakali gore-dole kako bi odradili "Poznanj", slavlje koje izvode tokom nezaboravnih pobeda, i da ponize svoje poražene rivale.

OGLAS

Ovo je bilo sramotno popodne za Manchester United prepuno užasno neugodnih i neugodnih trenutaka koji su vrijedili za cijelu sezonu.

Bilo je to previše za mnoge njihove putujuće navijače, od kojih su neki napustili stadion već na poluvremenu kada su gubili sa 4-0, a do posljednjeg zvižduka gostujući kraj je bio manje od pola popunjen. Bilo je jednostavno previše bolno gledati.

Nije bilo suđeno da ovako bude za United. U utakmicu su ušli podstaknuti opreznim optimizmom nakon pobjede u prethodne četiri utakmice u Premijer ligi, ali na kraju su im aktuelni šampioni pružili oštru dozu stvarnosti.

OGLAS

Junajted se može osjećati uvrijeđenim što je nakon pobjede nad Arsenalom sa 3-1 početkom septembra izgubio zamah u kratkom pobjedničkom nizu odgađanjem svoje sljedeće dvije utakmice u Premijer ligi nakon smrti kraljice Elizabete II.

To je značilo da Junajted nije igrao meč Premijer lige skoro mesec dana i to se pokazalo u prvih deset minuta kako je u potpunosti dominirao Siti.

Siti je od početka harao po Unitedu, probijajući ih sa alarmantnom lakoćom, a nakon osam minuta poveo je 1-0 preko Phila Fodena. U prvih deset minuta City je imao četiri udarca na gol i već je mogao dobiti utakmicu.

Koliko god Siti bio dobar, Junajted je bio užasan i stalno je jeftino davao loptu u opasnim područjima. Izgledali su nervozno i ​​nesposobni da savladaju ni osnove.

Do 23rd minut, oba United-ova beka Diogo Dalot i Tyrell Malacia dobili su žuti karton, nakon faulova koji su pokazali da nisu u stanju da se nose sa brzinom i direktnošću nemilosrdnih napada Sitija.

OGLAS

Ali odbrana Uniteda je bila izložena nedostatku vidljivog veznog reda ispred sebe, a Sitijevi napadački igrači su uvijek iznova mogli proći kroz sredinu terena bez neugodnosti ubijanja ili čak progona.

Najbolji igrač Uniteda u dosadašnjem toku sezone Raphael Varane zadobio je povredu skočnog zgloba u 33. minuti, a dok je bio van terena na liječenju, Erling Haaland je pogodio iz kornera. Francuz je ubrzo morao da bude zamenjen i do poluvremena Siti je poveo sa 4-0.

OGLAS

Sezona Premijer lige stara je samo osam utakmica za United, ali ovo im je već drugi put da zaostaju četiri gola na poluvremenu, nakon što su bili na istoj poziciji kod Brentforda u avgustu.

Junajted se tom prilikom krotko prepustio sudbini u zapadnom Londonu, ali je ovde uspeo da se izbori i povukao gol od Antonija. To će biti mala utjeha što je bio dobar udarac, udobno najbolji u igri.

Nakon što je City povećao svoje vodstvo na 6-1, a Haaland i Foden su si pomogli u hat-triku, United je postigao još dva gola preko Anthonyja Martiala, koji je ušao kao zamjena nakon 59 minuta za neefikasnog Markusa Rashforda.

OGLAS

To je još jednom bila slaba utjeha za United jer se u to vrijeme City već zabavljao i popuštao, ali je rezultat učinio malo respektabilnijim i podigao je Martialovo lično samopouzdanje nakon nesreće zbog povrede.

Televizijske kamere su nastavile da gledaju na bivšeg menadžera Uniteda Sir Alexa Fergusona koji je sjedio u direktorovoj loži, pokazujući njegovo lice urezano bolom i jadom.

Ispod njega je trenutni menadžer Uniteda Erik ten Hag bacio utučenu figuru, a potom je za poraz okrivio svoj tim koji je igrao bez ikakvog pravog uvjerenja.

OGLAS

“To je prilično jednostavno, to je nedostatak vjerovanja,” rekao je. “Kada ne vjerujete na terenu onda ne možete pobjeđivati ​​utakmice, to je neprihvatljivo. Postajemo nedisciplinovani u poštivanju pravila, a vi dobijete čekić, to se dogodilo danas.

“Za mene je to bilo iznenađenje. Nismo bili na prednjoj nozi, nismo bili hrabri na lopti i bilo je prostora za igru, ali nismo bili dovoljno hrabri. Svaka čast Cityju, ali nema veze sa Cityjem, naš nastup nije bio dobar. To je imalo veze sa vjerovanjem pojedinaca i tima.”

Ovaj poraz nije bio toliko šokantan kao poraz 4-0 od Brentforda, jer je od tada Ten Hag dokazao da može napredovati u engleskom fudbalu sa te četiri pobjede, uključujući Liverpool i Arsenal.

Ovaj poraz je došao protiv Cityja koji je šest godina u projektu sa Pepom Guardiolom, dok je United tek tri mjeseca u svom projektu sa Ten Hagom.

OGLAS

Holanđanin bi mnogo naučio iz ovog poraza, čak i da ga većina toga ne bi zadovoljila, ali njegov neposredni zadatak je sada da ulije malo veće vjere u svoje igrače prije nego što se sljedeće nedjelje suprotstave Evertonu na Goodison Parku.