Juventus je pobedio Bolonju, ali je poseta Milanu sledeće nedelje velika

Pritisak oko Juventusa rastao je tokom međunarodne pauze, a gostovanje Bolonje u Torinu u nedjelju je bilo prvi put da su Bianconeri imali priliku da istinski odgovore na kritike i bijes koji su se slijevali na njih u protekle dvije sedmice.

Pre nego što je domaći fudbal pauzirao u poslednjem intervalu, ljudi Maksa Alegrija izgubili su od novih dečaka iz Serije A Monze, zbog čega su ih mediji i njihove pristalice osudile, kao ovu prethodnu kolonu objašnjeno.

To je značilo da su pobijedili samo dva puta u prvih sedam kola prvenstvene akcije, dok je ekipa izgubila i oba svoja UEFA-inaEFA
Utakmice Lige šampiona po prvi put u istoriji kluba.

Da stvar bude još gora, Juveove ultra grupe bile su ogorčene akcijama Leonarda Bonuccija u Monci, klupski kapiten koji je primorao svoje saigrače da odu u gostujući dio i da se "izvine" za svoj nastup.

"Bonuči nikada nije bio lider i nikada neće biti: ni u Trevizu, ni u Pizi, ni u Bariju, ni u Milanu, a svakako ne u Juventusu", piše. saopštenje Ultra grupe (h/t Football Italia).

„Uzeti profesionalne igrače kao žrtvena jagnjad da bulje u Curvu dok primaju podsmijehe i uvrede, dajući legitimitet protestima samo mjesec dana u sezoni, je JEDNOSTAVNO APSURDNO. Jedini rezultat može biti stvaranje slabog tima koji je opterećen negativnošću i kompleksom žrtve.

“To je upravo suprotno od onoga što je potrebno u ovom sportu. Oštećujete svoje saigrače i tim više od bilo kojeg nekompetentnog trenera ili direktora.”

Imajući sve te faktore na umu, nije bilo iznenađenje vidjeti ogroman broj praznih mjesta na stadionu Juventusa u nedjelju, sa zvaničnom posjećenošću od samo 34,662 gledatelja na stadionu kapaciteta 41,507.

Međutim, već od prvog udarca protiv Bolonje, bilo je jasno da je tim odlučan da popravi situaciju na terenu, igrajući pozitivno i odlučno koji je primjetno nedostajao u prethodnim izlascima.

Živo prvo poluvreme isprekidano je brzom kontranapadom u 24. minutu kada je Dušan Vlahović pogodio prvi gol Juventusa sunarodniku Filipu Kostiću i ispalio Bjankonere u vođstvo od 1:0.

Juveu je trebalo samo 15 minuta drugog poluvremena da udvostruči tu prednost, a ovaj put sjajni rad Kostića, Manuela Lokatelija i Vestona Mekenija dali su Vlahoviću priliku da se vrati kući.

Arkadiusz Milik je samo nekoliko minuta kasnije povisio rezultat od 3-0, ali su Bianconeri ipak krenuli naprijed, ne želeći se zadovoljiti rezultatom ni u jednom trenutku. To je bio veliki pomak u mentalitetu koji su pokazali otkako se Allegri vratio prije nešto više od 18 mjeseci i pokazao za šta je ovaj tim sposoban kada igra s namjerom i intenzitetom.

Ovi atributi su toliko dugo bili odsutni u ovom timu, a vidjeti ih tako čvrsto u kontroli – čak i sa ključnim igračima kao što su Paul Pogba, Federico Chiesa i Ángel Di María koji nedostaju zbog povrede – predstavlja dobru budućnost.

Naravno, mora se imati na umu da je ovo bila samo Bologna, tim koji se nalazi jedan bod iznad zone ispadanja i koji je već neko vrijeme prije ovog posljednjeg poraza bio užasno loš.

Ipak, nakon što su Salernitana i Sampdoria remizirali Juve prije nego što su izgubili od Monze, očajnički im je trebao pozitivan rezultat, a šef Max Allegri se sigurno nije zanio.

“Nismo pobijedili mjesec dana, tako da je bilo dobro imati čistu i zapovjednu pobjedu,” rekao je trener za DAZN ubrzo nakon poslednjeg zvižduka. “Sada moramo da se držimo tiho, zapamtite da smo još uvijek na putu i iznad svega moramo vratiti našu Ligu prvaka na pravi put.”

Utakmica protiv Makabija iz Haife sredinom sedmice omogućit će im upravo to, a nakon poraza od PSG-a i Benfike, to se mora smatrati neizbježnim mečom. Zatim slijedi mnogo teži test sljedeće subote, Juve putuje na San Siro gdje igra protiv šampiona Serije A, Milana.

To je utakmica koja će pokazati da li je Juventus koji smo vidjeli u nedjelju bio stvarno i opipljivo poboljšanje, ili je to jednostavno bio tim sa odličnim igračima koji su izbacili ozbiljnog protivnika.

Staru damu čeka velika sedmica, vrijeme je da saznamo da li je spremna za svoj plan.