Rezultat doigravanja Lige Evrope, ocjene igrača, šta smo naučili

Barselona je u četvrtak u revanš utakmici plej-ofa Lige Evrope savladala Mančester junajted. Evo rezultata, nekih ocjena igrača i onoga što smo naučili iz izjednačenja.

Mančester junajted 2 – 1 FC Barselona

Fred, 47′ Lewandowski, 18′

Antonije, 73′

Mančester Junajted pobjeđuje ukupnim rezultatom 4-3 i ide u finale.

Marc-Andre ter Stegen

Bruno Fernandes je rano napravio važnu pauzu, ali nije mogao ni sa jednim golom Uniteda. 7

Alejandro Balde

Uhvaćen od strane Fernandesa dok je Portugalac umalo postigao 1-0 ranim vratima, ali se postepeno popravljao prema naprijed. Osvojio penal Lewandowski je realizirao i mnoge pohvale za besprijekorno prvo poluvrijeme. Nakon pauze mogao bi se kriviti za njegovo pozicioniranje na golovima Freda i Antonija, ali i drugi. 6

Andreas Christensen

Imao je stabilno prvo poluvrijeme i bio je ključan u odbijanju Antonija od njegovog šuta u drugom poluvremenu, jer je mladić izgledao da dovede United naprijed. Prije nego što je to na kraju učinio, tj. 7

Ronald araujo

Fantastičan obračun sa Marcusom Rashfordom kad god je evropski napadač u formi u prvom poluvremenu bio u sredini. Nije mogao ništa učiniti da zaustavi plimu jer je United preuzeo svoj 100. nastup u klubu. Napravio je veliki izazov približavajući se 80 minuta da zaustavi povećanje deficita. 7

Jules Koundé

Pretrpeo je strah od minute pauze nakon što je Luke Shaw udario nogom. Rašforda je mnogo bolje držao desnog beka nego u prvoj utakmici, ali je u početku bio malo rastrošan kada je prošao po terenu. Umalo je doveo Barcu u vodstvo 2-1 fantastičnim udarcem glavom David De Gea prevrnuo prečku. 6

Franck Kessie

Pokušao je da kaže Casemiru da je tamo, ali je faulirao Brazilca unutar 10 minuta u opasnom području. Uvijek je bio fizički kada je to bilo potrebno, ali je ostavio grube stvari iza sebe kako bi došao u prvi plan u naprednoj napadačkoj ulozi. Uvijek povezuje igru ​​u svom najboljem nastupu u dresu Barce do sada u prvom poluvremenu. Testirao je De Geu u drugom poluvremenu sa ivice peterca, ali je pao, kao i Barca u cjelini. 7 – ČOVJEK UTAKMICE

Sergio Busquets

Vratio se nakon povrede i iako je često bio nadmašen, napravio je odlične borbe u prvom poluvremenu usred parka kada je to bilo potrebno sa stručnom pozicijom. Što se manje govorilo o početku njegovog drugog poluvremena, to bolje jer su ga Fred i Casemiro počeli preplavljivati. 6

Frenkie de Jong

Dobro se branio u prvom poluvremenu pokrivajući takve kao što je Balde kada su jurišali visoko. Počeo je skupljati smiješne dodavanja, duele i driblinge kako bi pokazao zašto ga je United toliko želio tokom ljeta. Počeo je opušteno u drugom poluvremenu i možda treba malo okriviti Fredovo izjednačenje. Ali kao jedini vezni igrač koji se vraća, to bi bilo teško. Uvijek je bio tu dok je United napadao, kada je na njih došao red da dominiraju u drugom poluvremenu. 7

Sergi Roberto

Smješten u lažnu ulogu lijevog krila koju obično naseljava Gavi na listi tima. Došao je više centralno, i iako mu je nedostajao tempo mladića, pokušao je da uskladi svoj intenzitet tako što je uvijek pokušavao pritisnuti i pratiti unazad. Uvjerljivo najbolji igrač prvog poluvremena uz Kessieja, a dobio je žuti u uvodnih 10 minuta drugog zbog svog učešća u tučnjavi između oba tima. Izveden za Ferran Torres na 70 minuta. 7

Robert Lewandowski

Ništa nije uradio do penala koji je Barcu poveo sa 1-0 i nešto kasnije. Promašena šansa za izjednačenje u nadoknadi vremena. Uopšteno govoreći, još jedan zabrinjavajući nastup u njegovom repertoaru nakon pada Svjetskog prvenstva. 5

mala rafina

Sekao je na ivici peterca svojim prvim dodirom igre, ali nije mogao da zadrži svoj udarac. Nije mogao ni kada je dobro povezao Roberta koji se približava poluvremenu. Fernandes je odbacio loptu u nadogradnji na Antonijev gol koji je povisio rezultat od 2-1 i ubrzo nakon toga pogodio Ansu Fatiju. 5

Šta smo naučili

Bez obzira ko je na raspolaganju, povređen ili suspendovan, četiri vezna igrača sa jednim čistim krilnim igračem su očigledno pravi put za Xavija.

Bez Pedrija i Gavija, njihove zamjene u Kessieju i Robertu bili su najbolji igrači prvog poluvremena, jer je Barca potpuno dominirala svojim domaćinima.

Ipak, izašli su na drugu '45 malo tromo i dozvolili su Unitedu da se vrati u igru, a da više nikada nisu preuzeli kontrolu nad njom jer ih je premijer maltretiraoPINC