Duo postigao 3 gola u Ronaldovom haotičnom debiju u Saudijskoj Arabiji

topline

Fudbalske ikone cristiano ronaldo i Lionel Messi Zapanjio je publiku u Saudijskoj Arabiji u četvrtak u, možda, finalnoj utakmici između dvije legende, a Ronaldo je zabio dva puta u svom dugo očekivanom debiju za saudijsku fudbalsku reprezentaciju nakon što je Messi postigao prvi gol u haotičnoj utakmici.

ključne činjenice

Ronaldo, 37, bio je kapiten all-star tima u kojem se nalaze igrači iz njegovog kluba Al Nassr i kolege iz Rijada Al Hilal, dok je Messi, 35, igrao za francuski klub Pari Sen Žermen u prijateljskoj utakmici u prepunom King Fahd International-u. Stadion.

Mesi je otvorio gol u trećoj minuti, dok je Ronaldo pogodio iz jedanaesterca u 34. minuti i ponovo pred poluvrijeme.

Ronaldo je zamijenjen van utakmice u 61. minuti, dok je Messi isključen minut kasnije.

PSG je pobijedio u dvoboju sa 5-4, uprkos tome što je defanzivac Juan Bernat dobio crveni karton u 39. minuti.

Što gledati

Ronaldo će igrati svoju prvu utakmicu u saudijskoj ligi u nedjelju, kada će se Al Nassr suočiti sa Al Ettifaqom.

Šta mi ne znamo

Nije jasno da li će Messi i Ronaldo ikada više igrati jedan protiv drugog. Al Nassr će se vjerovatno suočiti samo sa evropskim protivnicima u nekoliko prijateljskih utakmica tokom cijele godine, dok je Messi bio povezan na budući prelazak u Inter Miami iz Major League Soccer, što bi utakmicu između njih dvojice učinilo još malo vjerovatnijom.

Veliki broj

210 miliona dolara. Toliko će Ronaldov ugovor sa Al Nassrom na 2 1/2 godine navodno platiti mu.

tangens

Messi je bio na vrhu Forbes Lista 2022 najplaćenijih sportista sa 130 miliona dolara godišnje zarade, dok je Ronaldo treći na listi sa 115 miliona dolara zarade.

Ključna pozadina

Većina fudbalskih posmatrača smatra da su Messi i Ronaldo među najboljima koji su ikada igrali ovu igru, a desetine njihovih obračuna tokom godina postali su sportska legenda. Njihovo rivalstvo je dostiglo vrhunac početkom 2010-ih, kada su njih dvojica bili u vrhuncu karijere i igrali za klubove najvećeg rivala u Španiji - Ronaldo je igrao za Real Madrid dok je Messi bio u FC Barceloni. Njih dvojica su svoja postignuća na terenu pretočili u finansijski uspjeh, ali njihovo rivalstvo se čak proširuje i na poslovne poduhvate: Ronaldo ima doživotni ugovor o podršci s Nikeom, a Messi ima doživotni ugovor sa Adidasom.

Daljnje čitanje

Al Nassr kaže da Ronaldo nema klauzulu u ugovoru za podršku kandidaturi Saudijske Arabije za Svjetsko prvenstvo (Reuters)