Poraz Bayerna iz Minhena pokazuje da je Barcelona još uvijek daleko od elite Lige prvaka (VIDEO)

FK Barselona nije uspela da se upiše u istoriju u utorak uveče izgubivši 2:0 od Bajerna iz Minhena u Ligi šampiona.

Katalonci nikada nisu pobedili Bavarce na svom terenu u evropskom elitnom klupskom takmičenju, ali izgledalo je kao da su na putu da to isprave eksplozivnim prvim poluvremenu.

Bilo je dosta šansi za Roberta Lewandowskog i Pedrija. Ali u uzbudljivoj, end-to-end bici kontinentalnih teškaša, Barca nije uspjela da odbije svog protivnika kada ga je imala na konopcu.

Njihovi bundesligaški protivnici su upijali udarce, a zatim uzvratili parom nokdauna u drugom poluvremenu prije nego što su jednoglasnom odlukom pobijedili na bodove.

Barcin prvi poraz u sezoni u bilo kojem formatu pokazuje da je, uprkos svim primjetnim poboljšanjima na satu glavnog trenera Xavija Hernandeza i utjecaju novih potpisa, Blaugrana još uvijek daleko od izazova eliti.

"Kada oslobodite timove u Ligi šampiona, protiv ekipa ovog nivoa, na kraju platite", požalio se Xavi španskoj televiziji Movistar nakon meča.

“Bili smo bolji. Imali smo šest ili sedam zaista čistih šansi, ali Bayern ne oprašta tako.”

"Ali mi ćemo uzeti pozitivne stvari i iako je to bio negativan rezultat, možemo učiti iz grešaka", obećao je.

“To je korak unazad. Učinili smo dovoljno da nerešeno ako ne i pobijedimo, poraz nije zaslužen, ali smo pogriješili u dva okvira.”

Xavi je u pravu jer se Barca mora fokusirati na pozitivne stvari. U prvih 45 minuta, odveli su utakmicu u Bayern kao što je malo tko u stanju na ovoj visini, a bolja završnica možda bi u potpunosti promijenila naslove.

Još uvijek sa samo 19 i 18 godina, Pedri i Gavi su ponovo pokazali da imaju kvalitet da se takmiče protiv najboljih na svijetu i da ih neprijateljska atmosfera ne može otresti iz igre.

Ali sve dok Barca ne počne ubijati protivnike kada im se pruži prilika i postane više ulični, čekanje na prvu titulu UCL-a u junu sljedeće godine će se samo nastaviti.