Baltimore Ravens nude podsjetnik na formulu prvenstva u sedmici 8 Win

U prvoj polovini osme pobjede Baltimore Ravensa nad Tampa Bay Buccaneersima u četvrtak, njihov napad je imao jasan izgled napada koji pokušava biti nešto što nije.

U posljednje dvije četvrtine, Ravensi su se vratili na ono što rade najbolje, a rezultati su bili izraziti.

Gavrani su se povukli u drugom poluvremenu nakon anemične igre u prvom poluvremenu, ostvarivši pobjedu rezultatom 27-22 i popravili na 5-3.

Bio je to preokret koji je izgledao vrlo malo vjerojatan nakon što su Ravensi postigli samo tri poena u prve dvije četvrtine, u kojima je Baltimore bacio loptu samo devet puta, što je izuzetno mali broj za napad koji je uspio prvenstveno zbog raznolikosti igre u trčanju. prethodnih godina.

U drugom poluvremenu su se Ravensi vratili svom ofanzivnom identitetu, a njihova izvedba je sugerirala da mogu biti legitimna prijetnja za borbu u AFC-u ako se pridržavaju vremena testiranog pristupa koji im je uspio.

Baltimore je razbio odbranu Buccaneersa u igri trčanja, rastežući Tampa Bay horizontalno da otvori sredinu, efikasno koristeći mlazni udar i izvlačeći Lamara Jacksona izvan džepa i bacajući u pokretu u igri dodavanja.

Ravensi su u drugom poluvremenu trčali 206 jardi na 24 jarde, dok je Jackson bio osam od osam dodajući za 94 jarde. Baltimore je u prosjeku ostvario 0.30 očekivanih bodova. Dodata igra na naletima protiv Tampa Baya, prema rbsdm.com, u poređenju sa 0.02 EPA po igri bacanja lopte. Baltimore je drugi u NFL-u u naletu EPA po utakmici za ovu sezonu iza samo Cleveland Brownsa.

Odavno je utvrđeno da je, generalno gledano, igra sa dodavanjem mnogo efikasnija od napada sa terena, ali napad Ravensa je u svom najboljem izdanju kada može da manipuliše odbranom svojom raznolikom igrom trčanja i prijetnjom zonskog čitanja i opcija čitanja.

Iako Jacksonove značajne sposobnosti bacanja lopte – on je bolji džepni dodavač nego što mu se pripisuje – treba iskoristiti gdje god je to moguće, pobjeda nad Buccaneersima koja je bila ugodnija od konačnog rezultata trebala bi poslužiti kao podsjetnik Ravensima da način na koji su igrali na stadionu Raymond James njihova je najbolja formula za uspjeh.

Nekoliko timova u NFL-u može kontrolirati sat i stvarati eksplozivne igre s trčanjem na način na koji to rade Gavrani. Kada maksimalno iskoriste tu sposobnost i iskoriste prednosti protivničke ofanzivne slabosti, kao što je njihov nalet na dodavanje protiv Tampa Baya, Ravensi - čak i u AFC-u sa dva moćna tima u Buffalo Bilsu i Kansas City Chiefsu - imaju recept za ući duboko u postsezonu.