Ángel Di María u još jednoj velikoj utakmici dok Juventus napreduje u Ligi Evrope

Uz odbitak od 15 poena, koji Juventus ove sezone čini domaći uspjeh nemogućim, UEFAEFA
Liga Evrope dobila je još veći značaj za torinskog giganta.

Ta kazna – raspravlja se u ovu prethodnu kolonu – ostavio je Bjankonere 12 bodova udaljen od prva četiri mjesta, čime je osvajanje Lige Evrope vjerovatno njihov najbolji način da osiguraju plasman u Ligu šampiona za sezonu 2023/24.

Ipak, nakon remiziranja u prvoj utakmici osmine finala protiv Nantes-a 32-1 kod kuće, Juve je krenuo u Francusku s mnogo posla ako želi da nastavi svoj napredak u takmičenju.

Kao i cijele sezone, dugačka lista povreda bi dodala dodatni sloj poteškoća njihovim šansama, s Federico Chiesom, Arkadiuszom Milikom, Paulom Pogbom i Fabiom Mirettijem koji su propustili putovanje zbog raznih problema.

Ulazi Ángel Di María.

Prošlo je samo četiri minuta revanša kada je Nicolò Fagioli osvojio posed duboko na polovini Nantesa, napravio nekoliko dodira, a zatim izvukao Di Mariju na ivici peterca.

Argentinski reprezentativac nije pokazao oklevanje, odmah je poslao loptu snažnim, uvijanjem, koji je pronašao gornji ugao mreže i ostavio bivšeg golmana Fiorentine Albana Lafonta da se uhvati u koštac.

Nešto više od 10 minuta kasnije, Di María je efikasno izjednačio izjednačenje, uzevši loptu u gotovo identičnu poziciju, ali ovaj put je odlučio da vozi prema golu, zaokružujući golmana i odbrambenog igrača prije nego što je pokušao šut koji je odbrambeni igrač Nicolas Pallois blokirao rukom. ležao na zemlji.

Sudija ga je isključio i dosudio penal, koji je Di María odmah pogodio. Sa igračem viška, Juve je računao svoju prednost i izlio pritisak, uz nekoliko šansi da doda trećinu prije nego što je zasvijetljeno poluvrijeme.

Di Maria je iz daljine iznudio fintu odbranu Lafonta, Adrien Rabiot je iz blizine šutirao glavom preko prečke, a Filip Kostić je svojim snažnim udarcem pogodio stativu.

Više šansi stiglo je nakon prekida, prije nego što je Juve u borbi za golove konačno zgrabio još jednu. Pametno dodavanje Di Marije dovelo je Aleksa Sandra do gola da bi njegov pokušaj odbio Lafont, a nastavak Dušana Vlahovića je poleteo u vazduh.

Di María ga je dočekao udarcem glavom koji je Lafont odbio, ali kada je Vlahović izveo poslednji udarac pored gola, sudija je pokazao da je lopta prešla liniju u pokušaju Di Marije.

Odatle je bilo jednostavno da se vidi poslednjih petnaest minuta, ali nije bilo sumnje da je argentinska zvezda bila razlika između dve strane, još jednom pokazujući da daje rezultate kada je najvažnije.

"Zaista sam srećan što sam uspeo da završim dobar rad tima i pretvorim ga u golove", rekao je Sky Italia nakon utakmice. “Želeli smo da prođemo u naredno kolo, Liga Evrope nam je veoma važna.

„Dugo sam čekao na ovakvu priliku sa dresom Juvea i uspeo sam da podignem letvicu. Trudim se da pomognem timu, pobedili smo i ušli smo u osminu finala.

“Ovaj rezultat znači mnogo za našu sezonu, ovdje smo pobijedili, a cijeli stadion je navijao protiv nas, ali dobili smo ono što smo željeli.”

Očigledno je da je i Max Allegri bio zadovoljan, koristeći svoj intervju nakon meča s istim emiterom kako bi podvukao činjenicu da je Di Marija zaista poseban talenat.

“On je šampion i drugačiji od ostalih”, rekao je trener Sky Italia. “Njemu sve ide lako, podiže ukupni nivo ekipe i svi se ostali osjećaju opuštenije u njegovom prisustvu.

“On vidi stvari koje drugi ne mogu. Di Marija je u kategoriji pravih šampiona.”

To je nesumnjivo tačno, što je još jednom dokazao na Stade de la Beaujoire.