Novo rebrendirano Udruženje igrača piklballa (APP) je prošlog vikenda u New Yorku ugostilo svoj veliki događaj sezone u New Yorku, preuzimajući terene USTA-ovog Nacionalnog teniskog centra Billie Jean King u Queensu za svoj drugi godišnji Boca Raton New York City Open 2. . Događaj je privukao više od 2023 amatera i profesionalaca, poslužio je kao zlatna karta za kvalifikacije za USAP Nationals, i predstavlja najveću torbicu sezone za APP profesionalce.

Hajde da rezimiramo akciju.

--------

Muškarci Pro Singles Recap

Profesionalni singl žreb za četvrtfinale izgledao je kao običan APP žreb, sa sedam od osam najboljih nosilaca napredovalo prema očekivanjima. Međutim, tada su stvari krenule po zlu za najbolje igrače turneje. Br. 1 Hunter Johnson, koji je osvojio zlatnu medalju na svakom APP Eventu do sada, bio je šokiran kvalifikantom koji nosi ime “Wolf” na turnirima Pickleball. Vuk “Wolf” Veličković se ubacio u glavni žreb kroz kvalifikacije, a zatim je u trećem uzeo 8. nosioca Eduarda Irizarija sa 12-10 pre nego što je šokirao prvog nosioca. Veličković se nije zaustavio na tome, slomio je 5. nosioca Johna Cincolu i potom napredovao do meča za zlatnu medalju u svom prvom pojavljivanju u APP-u (i drugom u profesionalnom takmičenju nakon što je pao u PPA singlu u kvalifikacijama prije dvije sedmice u Atlanti). Možemo li imati još jedan trenutak Collina Shicka u profesionalnom piklebolu? Veličković predstavlja sličan slučaj kao Šik, bivši kolega (Virginia Commonwealth, a zatim Coastal Carolina) koji je nakratko postao profesionalac pre nego što se vratio u svoju rodnu Australiju, a onda je došao niotkuda da se takmiči na veoma visokom nivou u profesionalnom pojedinačnom takmičenju. .

Sa donje strane bilo je još više uznemiravanja. #7 William Sobek je u četvrtinama uzeo dvostruku odbrambenu zlatnu medalju, Yatesa Johnsona, u četvrtinama, a zatim je prošao u finale pobjedničke brake nad #2 Rylera DeHearta prije nego što je pao od Wolfa u finalu pobjedničke grupe. Sobek je odskočio u meču za bronzanu medalju, nadmašivši #3 Jhonnatana Alvareza Medinu (koji je i sam imao veliki remi, pobijedivši #6 Johnsona, #1 Johnsona i #2 Cincolu da bi čak stigao do meča za bronzanu medalju) i zaradio još jedan udarac kod Veličkovića za zlatnu medalju.

Prva zlatna medalja bila je u igri: Sobek nikada nije osvojio nijednu medalju veću od bronze u svojoj dugoj istoriji turneja, dok je Veličković garantovano osvojio medalju u samo drugom profesionalnom takmičenju. Sobek je izašao na vatru i nadmašio Wolfa u dva uzastopna gema na jedanaest da bi pobjednik uzimao sve na 15, i tada su navijači mogli svjedočiti možda najboljem meču koji će ikada vidjeti. Veličković je u tajbrejku poveo sa 14-6 i gledao na šokantnu pobedu, ali Sobek se vratio iz mrtvih, sačuvavši čak sedam meč lopti i pretvorio zaostatak od 14-6 u pobedu od 16-14. zlato.

zlato: William Sobek. srebro: Vuk Veličković. bronza: Jhonnatan Medina Alvarez.

--------

Žene Pro Singles Recap

Prva tri nosioca u ženskom profesionalnom pojedinačnom žrebu pridružila se u polufinalu 12. nosilac Audrey Banada, bivša 4-godišnja teniserka iz Majamija koja sada živi izvan područja DC-a i koja je ove godine igrala aktivan raspored profesionalnih turnira proljeće. Banada je pobedila 5. nosioca Amandu Hendry, a zatim i Alix Troung sa 4. nosiocem i plasirala se u polufinale pobedničke grupe, gde je skinula gem sa br. 1 Salome Devidze pre nego što je pala u tri. Sjajna predstava za Banadu.

U međuvremenu, donji deo žreba je bio težak, sa #6 i #7 nosiocima koji su gubili rano, ali sa #2 i #3 nosiocima koji su napredovali u polufinale pobedničke grupe. Tamo je broj 3 Judit Castillo (koja je izgleda ispala od -Gargalla na turnirima u piklbolu) nadmašila broj 2 Megan Fudge i stigla do finala pobjedničke grupe. Međutim, Castillo je taj meč prepustio Devidzeu, a zatim je prepustio meč za bronzanu medalju Fudgeu.

U meču za zlatnu medalju, Fudge je držala blizu, ali je pala od Devidze, koja povećava svoje vodstvo na vrhu profesionalne ljestvice. Fudge je osvojila svoju četvrtu srebrnu medalju u singlu ove godine, dok je Devidze osvojila svoju 3. zlatnu medalju ove godine i 8. ukupno na APP turneji.

zlato: Salome Devidze. srebro: Megan Fudge. bronza: Judit Castillo-Gargallo.

--------

Mješoviti profesionalni parovi Recap

4. nosioci Susannah Barr i Rob Nunnery su se probili sa svojom prvom titulom u profesionalnom mješovitom paru zajedno, poboljšavši svoj rezultat u Cincinnatiju nadmašivši br. 3 nosioce Simone Jardim i Stefana Auvergnea u meču za zlatnu medalju kako bi se osvetili za raniji poraz. Barr & Nunnery su u polufinalu pobjedničke grupe izvukli prve nosioce Parrisa Todd & Huntera Johnsona, a pokušaj Todd/Johnson da se vrati u meč za zlatnu medalju osujetili su eventualni osvajači bronzanih medalja Maggie Remynse & Andrei Daescu, koji su ih prednjačili u polufinalu utješne grupe.

Finale između Barr/Nunnery i Jardim/Auvernge predstavljalo je uvjerljiv i tesan meč, sa autsajderima koji su uzvratili iz gubitničke grupe, nadmašivši Jardim/Auvergne u tri i primoravši igru ​​pobjednik uzima sve na petnaest. Ta utakmica je bila najbliža što je mogla biti, a osvajači zlatnih medalja vodili su rezultatom 16-14 na oduševljenje posmatrača.

zlato: Barr & Nunnery. srebro: Jardim & Auvergne. bronza: Remynse & Daescu.

--------

Muškarci profesionalni parovi Recap

U ranim rundama pobjedničkog ranga žrebanja muških profesionalnih parova 5., 6. i 8. nosioci su rano ispali od strane malobrojnih imena, ali prva četiri nosioca su na kraju napredovala u polufinale pobjedničke grupe.

Odatle je to bio šou Andres Daescu, koji je nastavio da bude nezaustavljiva sila u APP pro dublovima, bez obzira s kim igra. Ove nedelje (kao što je bio u Sinsinatiju), bio je u paru sa Robom Nunerijem, i zajedno su probili put do zlatne medalje. Bili su pravi izazov samo u meču za zlatnu medalju, odustali su od ukupno 15 poena u četiri meča da bi stigli tamo.

U finalu za zlatnu medalju susreli su se sa braćom Johnson, koji su se suočili sa izazovom, ali su na kraju pali sa 6,10 i dali Daescuu svoju 6. uzastopnu titulu profesionalnih parova 2023. godine, a Nunneryju dali "dubl duplo" za turnir. Nosioci br. 3, John Cincola i Brendon Long, osvojili su bronzu, stvarajući savršeno podijum od krede kada je sve bilo rečeno i gotovo.

zlato: Daescu & Nunnery. srebro: Johnson & Johnson. bronza: Cincola & Long.

--------

Žene, profesionalni parovi, sažetak

Broj 1 nositeljica Parris Todd i Simone Jardim ostvarile su rezultat 6 prema 6 2023. godine, osvojivši svoju šestu uzastopnu titulu u ženskom profesionalnom dublu zajedno u sezoni. Oni su nadmašili 2. nosioce Megan Fudge & Alix Truong u oba finala pobjedničke grupe, a zatim iu meču za zlatnu medalju za pobjedu. Fudge nastavlja svoj niz dosljednosti; ovo je njena 6. uzastopna srebrna medalja u profesionalnom dublu (sa tri različita partnera) za 2023. Nosioci br. 7 Riley Bohnert i Emily Ackerman ostvarili su odličan povratni remi za bronzu i dali Ackermanu svoju prvu profesionalnu medalju.

zlato: Todd & Jardim. srebro: Fudge & Troung. bronza: Bohnert & Ackerman.

--------

Brzi pregled takmičenja Senior Pro Competition

· Muškarci Senior Pro Singles: Broj 1 Steve Rogers osvojio je svoju drugu zlatnu medalju za seniore u singlu u 2023. s pobjedom iza zlatne medalje nad #10 Lee Sponaugleom.

· Muškarci seniorski profesionalni parovi: #2 Rick Witsken i Peter Prodanov osvetili su se za raniji poraz i pobijedili #1 Jaimea Oncinsa i Paula Olina dva puta za zlato.

· Žene Senior Pro Singles: Karin Ptaszek-Kochis osvojila je svoju prvu APP medalju u životu izvlačeći seniorsku profesionalnu singl žreb.

· žene seniorke, profesionalni parovi: Chris Karges i Sheri Courter su osvojile svoje prvo žensko seniorsko profesionalno zlato uz solidnu pobjedu nad broj 1 nositeljica Eva Welsher i Jenny Klitch.

· Mješoviti seniorski profesionalni parovi: Eva Welsher i Jaime Oncins De Oliveira osvojili su svoju drugu seniorsku mješovitu titulu zajedno od januara, a Welsher je osvojio 11. ukupno u istoriji APP-a.